GDY ZDRADZA CIĘ TWOJE SPOJRZENIEGdy noszenie maseczki stało się codziennością - w zasłoniętej twarzy cała uwaga skupia się na spojrzeniu. Okolice oczu odzwierciedlają nasze reakcje, emocje i stan ducha, ale również ukazują oznaki naszego zmęczenia, upływu lat i niezdrowego trybu życia. W artykule omówimy specyficzne problemy tej szczególnie wrażliwej części twarzy: zmarszczki, obrzęki, cienie i objawy zmęczenia.

Okolice oczu, strefa naturalnej wrażliwości


Skóra wokół oczu ma grubość zaledwie 1 mm, co czyni ją szczególnie delikatną i wrażliwą. Z powodu braku gruczołów łojowych jest podatna na przesuszenie, a niedostateczna ilość włókien podporowych (głównie kolagenu i elastyny) sprawia, że jest mniej odporna.

Okolice oczu to również obszar nieustannego ruchu powiek, które wykonują co najmniej 10000 mrugnięć dziennie. Aby zapewnić tę mobilność, w okolicach oczu usytuowane są aż 22 mięśnie, z których 14 porusza się co 10 sekund. Pod wpływem nieustannie powtarzanych ruchów tych mięśni skóra wokół oczu staje się z czasem coraz bardziej osłabiona.

Ta naturalna wrażliwość skóry i jej nadwyrężanie przez nieustanne ruchy powiek sprawiają, że okolice oczu są szczególnie podatne na tworzenie się charakterystycznych zmian, takich jak zmarszczki, obrzęki, cienie i objawy zmęczenia.

Zmarszczki


Zmarszczki z powodu przesuszenia skóry, zmarszczki mimiczne, kurze łapki… Oto pierwsze objawy starzenia się skóry, zewnętrzne oznaki wiotczenia tkanki podskórnej. Zmarszczki powstają pod wpływem trzech czynników:
  • Deficyt wody powodujący przesuszenie skóry.
  • Zmniejszenie syntezy włókien podporowych skóry (kolagenu i elastyny), czego skutkiem jest utrata gęstości skóry.
  • Mimika twarzy: uśmiech, marszczenie brwi, mrużenie oczu itp., a więc ruchy mięśni pozostawiające z czasem trwałe ślady na powierzchni skóry.
Aby zredukować zmarszczki, postaw na skuteczne rozwiązanie, jakim jest kwas hialuronowy. Dzięki wyjątkowej zdolności wiązania wody, wynoszącej nawet 1000-krotność jego własnej masy, kwas hialuronowy ujędrnia skórę i wygładza zmarszczki.

Obrzęki


Obrzęki to efekt opuchlizny dolnej powieki. Czy wiesz, że w rzeczywistości występują 3 rodzaje obrzęków?
  • Obrzęki wodne, z powodu nieprawidłowego mikrokrążenia i gromadzenia się wody w tkankach.
  • Obrzęki tłuszczowe, które mogą się pojawiać już w okresie dojrzewania z powodu nadmiernego wydzielania łoju.
  • Worki pod oczami będące efektem utraty jędrności skóry z powodu spadku produkcji włókien podporowych, których i tak jest bardzo niewiele w tej szczególnej okolicy twarzy.

Sprawca: uwarunkowania genetyczne. Niestety, jeżeli te symptomy występują u Twoich bliskich, masz niewielkie szanse, by ich uniknąć. Przy czym objawy te nasilają się wraz z wiekiem!

Możesz jednak ograniczyć obrzęki, prowadząc zdrowy tryb życia. Zostało dowiedzione naukowo, że nadmierne spożycie soli (która sprzyja zatrzymywaniu wody), palenie tytoniu, stres oraz brak snu są czynnikami sprzyjającymi powstawaniu obrzęków. Aby walczyć z obrzękami postaw na kremy opracowane specjalnie dla okolicy oczu, wzbogacone o substancje aktywne zmniejszające przekrwienie i usuwające nadmiar wody, takie jak kofeina lub imbir.

Oznaki zmęczenia


Śpimy dziś średnio o półtorej godziny krócej niż 50 lat temu. Poddany rygorom nadmiernego tempa życia, nasz organizm jest wyczerpany i pojawiają się objawy zmęczenia:
  • Opuchnięte oczy po przebudzeniu: pod wpływem zmęczenia i zaburzenia mikrokrążenia powodującego nadmierne gromadzenie się płynów ustrojowych w okolicach oczu.
  • Zmęczone rysy twarzy: swobodne otwarcie powiek jest utrudnione, osoba zmęczona częściej niż zazwyczaj mruży oczy, co z kolei nadmiernie uwidacznia zmarszczki.
  • Sińce pod oczami: wraz ze zmęczeniem gromadzą się produkty rozpadu usuwane przez komórki i zabarwiają okolice oczu.

Porada LIERAC

Trzymaj DIOPTIFATIGUE korygujący oznaki zmęczenia wokół oczu w lodówce! Kofeina zmniejszająca przekrwienie w połączeniu z zimnem, skuteczniej usunie objawy zmęczenia.

Maksimum LIERAC:


Prekursor na rynku farmaceutycznym, Laboratoria LIERAC już w roku 1977 jako pierwsze opracowały specjalistyczne kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry okolic oczu. Kultowa gama produktów DIOPTI oferuje rozwiązania przeznaczone do skutecznego korygowania wszelkich zmian skóry okolic oczu. Preparaty zawierające składniki aktywne o dowiedzionej skuteczności, doskonale tolerowane dzięki formule bezzapachowej.
DIOPTI
PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU
Z PEPTYDAMI ANTI-BLUE LIGHT


NIEBIESKIE ŚWIATŁO: WSPÓŁCZESNE ZANIECZYSZCZENIE SZKODLIWE DLA OCZU

Jesteśmy na co dzień narażeni na działanie niebieskiego światła emitowanego przez ekrany naszych urządzeń elektronicznych. Ale czy mamy świadomość tego, że światło to przyspiesza proces tworzenia się zmarszczek, cieni i obrzęków?

CZYTAJ DALEJ

DIOPTI: SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE

Co najmniej 4 badania kliniczne przeprowadzone na grupie ponad 150 kobiet pod kontrolą okulistyczną.

CZYTAJ DALEJ