1975 r. - od gabinetu lekarskiego po laboratorium kosmetyczne

Założyciel Laboratoriów Lierac Paris - prekursor medycyny estetycznej, członek oraz inicjator Francuskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i pierwszego centrum leczenia cellulitu – już od momentu narodzin marki w 1975 r. był przekonany, że dermokosmetyka może być skuteczna wyłącznie wtedy, gdy opiera się na skoncentrowanych i odpowiednio dobranych substancjach aktywnych będących owocem najnowszych odkryć medycznych i mających potwierdzone klinicznie działanie.

Współpraca z instytucjami o międzynarodowej renomie

Wiedząc, że badania naukowe to klucz do przyszłości dermokosmetyki, Laboratoria Lierac podjęły współpracę z największymi instytucjami badawczymi takimi jak francuski Narodowy Instytut Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM), Francuskie Towarzystwo Biologii Macierzy Pozakomórkowej (dawniej Instytut Tkanki Łącznej), Fundacja Oftalmologiczna Adolphe’a de Rothschilda czy też francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych (CNRS).

Francuski szyk

To właśnie z Francji wywodzi się haute couture, prawdziwe źródło francuskiego szyku. Laboratoria Lierac także kultywują tę tradycję dążenia ku doskonałości, od samego początku swojego istnienia pokazując, że można pogodzić innowacje i przyjemność. Przyjemność, jaką daje pielęgnacja z użyciem kosmetyków w bardzo kobiecych opakowaniach. Przyjemność, jaką odczuwamy, odkrywając w słoiczku kremu lekką i aksamitną konsystencję, która po aplikacji rozpływa się na skórze. Przyjemność, jaką sprawiają delikatne zapachy zapraszające do relaksu.

Fotografia retuszowana