Arkéskin+ : soin anti-âge substitutif

NAŚLADUJĄCY DZIAŁANIE HORMONÓW KOSMETYK PRZECIWSTRZENIOWY ZAINSPIROWANY ENDOKRYNOLOGIĄARKÉSKIN+

OBJAWY STARZENIA HORMONALNEGO
NA SKÓRZE ZWIĄZANE Z MENOPAUZĄ

MENOPAUZA W SKRÓCIE


Menopauza to naturalny stan przejściowy w życiu kobiety, który charakteryzuje się zmniejszeniem wytwarzania hormonów żeńskich (progesteronu oraz estrogenów) i następuje zwykle w okolicy 50 roku życia.

Hormony regulują pracę organizmu przez całe życie. Siłą rzeczy, ten stan nie pozostaje bez wpływu na ciało i nastrój. Te gwałtowne zmiany są przyczyną trudności natury psychicznej oraz problemów fizjologicznych, które różnią się intensywnością w zależności od osoby. Są to na przykład uderzenia gorąca, wahania nastroju, zwiększenie wagi, etc.

Gwałtowne zmiany hormonalne mają także wpływ na strukturę i powierzchnię skóry. Metabolizm pozbawiony swojego zwykłego zastrzyku hormonów stopniowo zwalnia. To tak, jakby starzenie nagle nabrało tempa; odnowa komórkowa zostaje ograniczona, komórki naskórka i skóry funkcjonują coraz wolniej, a wytwarzanie lipidów jest coraz mniejsze. W związku z tym naskórek staje się cieńszy, skóra jest osłabiona, a bariera ochronna skóry jest coraz delikatniejsza. Skóra traci gęstość, blask i przesusza się.

FORMUŁA ZAINSPIROWANA BADANIAMI ENDOKRYNOLOGICZNYMI


W ramach opracowywania Arkéskin+, laboratoria LIERAC przeprowadziły badania dotyczące starzenia hormonalnego skóry we współpracy z Jednostką Podstawowych Badań nad Gospodarką Hormonalną (francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych).

UKIERUNKOWANE DZIAŁANIE ARKÉSKIN+

KONCENTRAT NAŚLADUJĄCY DZIAŁANIE HORMONÓW: PRZECIW STARZENIU HORMONALNEMU SKÓRY

Ten skoncentrowany kosmetyk bez fitoestrogenów został specjalnie opracowany, by korygować oznaki starzenia skóry związane z menopauzą: 
Cytonacre SP (opatentowany mikronizowany puder perłowy) pobudza 3 podstawowe rodzaje komórek na które wpływa starzenie się skóry: keratynocyty, fibroblasty i melanocyty. Stan skóry wraca do tego sprzed menopauzy  (1).

(1) Testy przeprowadzone z wykorzystaniem substancji aktywnej Cytonacre SP.

PRZETESTOWANA I POTWIERDZONA SKUTECZNOŚĆ Poprawia stan skóry - przeciwdziała wysuszeniu.

Poprawa jakości skóry


Jednolity koloryt cery


Przeciwdziałanie wysuszeniu


(1) % badanych, które zauważyły efekt po 28 dniach stosowania. Samoocena, 41 kobiet
(2) test nawilżenia, 41 kobiet

LIERAC pionierem

Laboratoria LIERAC już od 1996 r. wykorzystują wyjątkowe właściwości odbudowujące macicy perłowej do celów estetycznych.

NASZE RADY


Dostosuj swoją dietę
Tłuszcze to dobre źródło składników odżywczych dla głębokich warstw skóry. Dbaj o swoją wagę dzięki lekkim posiłkom bogatym w kwasy tłuszczowe niezbędne do odżywiania skóry oraz zawierającym zapobiegający osteoporozie wapń.

Chroń się przed słońcem
Chroń swoją skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym za pomocą specjalnych przeciwstarzeniowych filtrów przeciwsłonecznych.

Uprawiaj sport
Nie każdy sport jest odpowiedni dla każdego i w każdym momencie. Jednak piesze wędrówki i pływanie to przykłady aktywności fizycznej, która pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem i jednocześnie dbać o sylwetkę.

Wasze pytania na temat starzenia hormonalnego skóry

CZY ISTNIEJĄ SPOSOBY NA PRZECIWDZIAŁANIE SKUTKOM MENOPAUZY?

Przeciwdziałanie skutkom menopauzy to przede wszystkim leczenie - substytucyjna terapia hormonalna. Terapię hormonalną prowadzi lekarz np. ginekolog. Terapia ta rekompensuje niedobory hormonalne spowodowane menopauzą i może przyjąć różne formy (tabletki, suplementy diety, etc.) Terapia substytucyjna przywraca równowagę hormonalną, tym samym chroniąc struktury kostne, skórę oraz układ krążenia.

JAKI JEST ZWIĄZEK MENOPAUZY ZE STARZENIEM SKÓRY?

Zaprzestanie wydzielania hormonów pociąga za sobą różne zjawiska, które znacząco nasilają oznaki starzenia, takie jak zmiany stanu skóry i jej suchość spowodowane spowolnieniem odnowy komórkowej oraz aktywności głównych komórek skóry (keratynocytów, fibroblastów i melanocytów). Już po 5 latach od menopauzy ma miejsce szereg różnych zjawisk. Skóra traci 30% kolagenu (kolagen stanowi 70% grubości skóry). Włókna elastynowe w skórze stają się coraz cieńsze, a podział keratynocytów w naskórku przebiega coraz wolniej. Skóra traci swoją gęstość. Hormony żeńskie regulują także naturalną pigmentację skóry; koloryt cery staje się mniej jednolity.

CZY MOŻNA SKUTECZNIE PRZECIWDZIAŁAĆ HORMONALNEMU STARZENIU SIĘ SKÓRY?

Istnieją zabiegi kosmetyczne, dzięki którym można poprawić jakość skóry po menopauzie. Stosowanie preparatów opracowanych specjalnie pod kątem starzenia hormonalnego skóry pozwala zrekompensować niedobory w naskórku spowodowane menopauzą.