Déridium - Soins combleurs anti-rides

FORMUŁA WYPEŁNIAJĄCA ZMARSZCZKI
ZAINSPIROWANA TERAPIĄ WSPOMAGAJĄCĄ GOJENIE TKANEK
DÉRIDIUM
DÉRIDIUM

ZMARSZCZKI
Les rides en bref

O ZMARSZCZKACH W SKRÓCIE


Co dzieje się pod samą zmarszczką?
To, co się dzieje przypomina trochę zapadanie się skóry spowodowane brakiem podparcia. Wraz z upływem lat i z powodu skumulowanego działania czynników środowiskowych, skóra staje się coraz bardziej wrażliwa. Zmniejsza się ilość wytarzanych włókien podporowych skóry (kolagen typu I i IV, GAGi).  
Bez tego naturalnego fundamentu podtrzymującego tkanki skóra staje się cieńsza, jej struktura ulega uszkodzeniu i pojawiają się na niej zmarszczki przypominające „pęknięcia”.


FORMUŁA ZAINSPIROWANA TERAPIĄ WSPOMAGAJĄCĄ GOJENIE TKANEK


Laboratoria LIERAC, we współpracy z Francuskim Towarzystwem Biologii Macierzy Pozakomórkowej, przeprowadziły liczne badania nad koncentratem roślinnym ALP (przywrotnik, bluszcz, skrzyp) i jego właściwościami wspomagającymi gojenie tkanek i korektę zmarszczek.

Concentré ALP de Déridium

UKIERUNKOWANE DZIAŁANIE DÉRIDIUM

KONCENTRAT ROŚLINNY NA WYŁĄCZNOŚĆ LIERAC: DZIAŁANIE PRZECIWZMARSZCZKOWE

Kremy Déridium wykorzystują w 100% roślinną synergię, której skuteczność została potwierdzona w ramach 6 badań klinicznych. Koncentrat ALP na wyłączność LIERAC ((przywrotnik, bluszcz, skrzyp) pobudza wytwarzanie włókien podporowych skóry przez fibroblasty, dzięki czemu pomaga odbudować macierz pozakomórkową i wypełnić zmarszczki. Posiada także wyjątkowe właściwości zabliźniające i antyrodnikowe. (1).

(1) Właściwości antyrodnikowe substancji roślinnych zawartych w kompleksie ALP.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA TESTAMI Redukcja liczby i głębokości zmarszczek.

NLiczba zmarszczek zmniejszona

Zmniejszona głębokość zmarszczek


(1) Liczba zmarszczek zmniejszyła się u 78% badanych. Badanie instrumentalne z udziałem 14 kobiet.
(2) Zmniejszona głębokość zmarszczek u 64% badanych. Badanie instrumentalne z udziałem 9 kobiet.

LIERAC pionierem

W 1975 r. Laboratoria LIERAC były jednymi z pierwszych, które wykazały, jak ważna jest rola fibroblastów w procesie gojenia się tkanek i korygowania związanych z tym niedoskonałości estetycznych (zmarszczki, rozstępy).
Quelques conseils pour compléter votre cure de choc

NASZE RADY


Zadbaj o nawodnienie organizmu, aby zachować elastyczność skóry
Zaleca się pić duże ilości wody, by odpowiednio nawodnić całe ciało i jego komórki. Na dobrze nawodnionej skórze zmarszczki powstają wolniej.

Chroń się przed słońcem
Rytuały pielęgnacyjne to nie wszystko, zadbaj także o ochronę przeciwsłoneczną. Ostrożności nigdy za wiele, przypominamy więc, że promieniowanie UV uszkadza skórę i przyczynia się do powstawania zmarszczek. Warto więc pamiętać, by w okresie od kwietnia do października nakładać pod makijaż krem przeciwsłoneczny.

Wykonuj masaże
Zoptymalizuj skuteczność Déridium dzięki prostym gestom, które rozluźnią mięśnie twarzy. Aby zadziałać na zmarszczki poziome, wykonuj cykliczne ruchy skierowane od środka czoła do skroni. W przypadku bruzd przynosowych (pionowe zmarszczki rozpoczynające się w pobliżu skrzydełek nosa i biegnące w stronę kącików ust) rozpocznij ruch od nozdrzy w stronę dołu szczęki oraz od podbródka w stronę dołu szczęki.

Wasze pytania na temat zmarszczek

JAK WYGLĄDA WEWNĘTRZNY PROCES STARZENIA SIĘ SKÓRY?

Skóra składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek jest najcieńszą i najwyżej położoną warstwą skóry; z wiekiem staje się cieńszy i traci elastyczność, a jego bariera ochronna funkcjonuje mniej efektywnie. Skóra właściwa zawiera tkankę włóknistą, zbudowaną przede wszystkim z kolagenu (70%) i innych białek strukturalnych. To właśnie skóra właściwa nadaje skórze jej strukturę i objętość. Z wiekiem funkcjonowanie komórek, które ją tworzą (fibroblasty) rozregulowuje się, co powoduje spowolnienie wytwarzania włókien podtrzymujących skórę. Ten proces pociąga za sobą powstawanie drobnych linii, a następnie zmarszczek.

OD JAKIEGO WIEKU POWINNO SIĘ STOSOWAĆ PREPARATY PRZECIWZMARSZCZKOWE?

Wszystkim kobietom zaleca się rozpoczęcie stosowania takich preparatów od 30 roku życia, czyli od momentu, w którym wytwarzanie kolagenu i tkanki podporowej w skórze właściwej przebiega coraz wolniej. Można jednak zacząć wcześniej, jeśli ma się delikatną i jasną skórę, jeśli wcześniej zbyt często przebywało się na słońcu lub jeśli odnosi się wrażenie, że skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa.

JAKIE CZYNNIKI PRZYSPIESZAJĄ STARZENIE SIĘ SKÓRY?

Poza predyspozycjami genetycznymi, które są przyczyną szybszego starzenia się skóry u niektórych osób, czynnikiem numer 1 nasilającym procesy starzenia jest światło słoneczne. Promieniowanie ultrafioletowe i światło aktywują szkodliwe reakcje chemiczne w skórze (wolne rodniki), które uszkadzają strukturę komórkową i negatywnie wpływają na wytwarzanie młodych komórek. Pozostałe czynniki nasilające procesy starzenia: alkohol, palenie papierosów, niezrównoważona dieta, stres, brak snu i przyjmowanie niektórych leków. Czynniki te wpływają na zdolności skóry do odnawiania się, przez co zmęczenie jest bardziej widoczne, a oznaki starzenia łatwiej dostrzegalne.