Diopti

KOREKTA PROBLEMÓW SKÓRY OKOLIC OKA
PREPARATY INSPIROWANE OKULOPLASTYKĄ
DIOPTI

OZNAKI STARZENIA NA SKÓRZE WOKÓŁ OCZU
(ZMARSZCZKI - ZMĘCZENIE - OBRZĘKI -CIENIE)
La fragilité du contour de l'œil en bref(les spécifiques)

O SKÓRZE WOKÓŁ OCZU W SKRÓCIE


Skóra wokół oczu jest cztery razy cieńsza niż skóra twarzy, praktycznie pozbawiona tkanki podskórnej i brak jej korzystnego oddziaływania sebum, przez co jest szczególnie wrażliwa. Mikrokrążenie krwi i limfy w skórze wokół oczu także jest ograniczone ze względu na filigranowość obecnych w niej naczyń włosowatych, co sprawia, że drenaż tych okolic okazuje się niedostateczny.
Skóra wokół oczu jest więc delikatnej budowy, a do tego codziennie jest wystawiona na ciężką próbę: 28 tys. mrugnięć i 22 mięśnie poruszające się bez ustanku.


Niewystarczający drenaż i coraz luźniejsza skóra doprowadzają do powstania obrzęków. 

Z wiekiem i pod wpływem szkodliwych czynników zmniejsza się ilość włókien w skórze, następuje utrata gęstości i pojawiają się zmarszczki.
Nieprawidłowa cyrkulacja limfatyczna i krążenie krwi powodują powstawanie sinych cieni, a nagromadzenie melaniny spowodowane zbyt dużą ilością wolnych rodników to przyczyna brunatnych cieni pod oczami. Zmęczenie i związane z nim czynniki, znużenie okolicy oczu, spowolnienie mikrocyrkulacji, zwiększenie przepuszczalności naczyń, nagromadzenie melaniny... Wszystko to powoduje starzenie się skóry wokół oczu .

FORMUŁA INSPIROWANA OKULOPLASTYKĄ


Gama Diopti powstała we współpracy z  Fundacją Oftalmologiczną Adolphe’a de Rothschilda (Paryż), zajmującą się okuloplastyką (dziedziną okulistyki dotyczącą korygowania problemów skórnych okolicy oczu).

PRZETESTOWANA I POTWIERDZONA SKUTECZNOŚĆ

DIOPTIGEL:
zmniejszone
obrzęki


DIOPTICREME:
zmniejszona liczba 
i głębokość zmarszczek


DIOPTICERNE:
rozjaśnione cienie  DIOPTIFATIGUE:
uporczywe oznaki
zmęczenia skorygowane


(1) wizualizacja zmniejszenia objętości obrzęków na podstawie spikselizowanych zdjęć: % procent respondentów, w przypadku których stwierdzono redukcję pikseli.
(2) % badanych, u których po 42 dniach stosowania wystąpił pozytywny efekt. Ocena punktowana, 50 kobiet.
(3) % badanych, u których po 31 dniach stosowania wystąpił pozytywny efekt. Samoocena w przypadku wersji koloryzowanej, 32 kobiety.
(4) % badanych, którzy zauważyli efekt po 28 dniach stosowania. Samoocena, 30 kobiet.

LIERAC pionierem

W 1977 r. laboratoria LIERAC były jednymi z pierwszych, które wykazały, że obrzęki i cienie nie powinny być korygowane w ten sam sposób oraz że oba problemy wymagają sprecyzowanego działania.

NASZE RADY


Pamiętaj o demakijażu
Aby opóźnić pojawianie się oznak upływu czasu, zacznij od starannego, codziennego demakijażu okolicy oczu.

Witamina A
Nie jest tajemnicą, że witamina A jest bardzo ważna dla organizmu. Jest ona także kluczowa, jeśli chodzi o utrzymanie oczu w dobrym zdrowiu! Niedobór tej witaminy może doprowadzić do wysuszenia tkanki łącznej oka i opuchnięcia powiek. Aby tego uniknąć, warto jeść produkty bogate w witaminę A  (pomidory, paprykę, szpinak, marchew, morele, żółtko jaja, itd.) lub sięgnąć po suplementy diety.  

Zadbaj o sen
Regenerujący sen to konieczny warunek odzyskania wypoczętego spojrzenia.

Wasze pytania na temat okolicy oczu

SKĄD SIĘ BIORĄ OPUCHNIĘCIA PO PRZEBUDZENIU?

Opuchnięcie powiek jest wynikiem osłabionego mikrokrążenia limfy w okolicy oczu. System kanalików limfatycznych funkcjonuje dużo lepiej za dnia, dzięki tysiącom ruchów powieki. W nocy jego funkcjonowanie znacznie zwalnia ze względu na nieruchome powieki. Ponadto jest przytłoczony nagromadzonymi zbędnymi substancjami (woda, sól, pozostałości alkoholu). Przez to następuje rozluźnienie tkanek i znane wszystkim poranne opuchnięcie po przebudzeniu. Aby tego uniknąć, należy przede wszystkim zadbać o właściwą higienę trybu życia, w tym o odpowiednią ilość snu i stosowanie dopasowanego do potrzeb preparatu, który zmniejszy obrzęk i pobudzi układ limfatyczny.

CZY MOGĘ STOSOWAĆ MÓJ KREM NA DZIEŃ W OKOLICY OCZU?

Krem na dzień nie rozwiąże niektórych problemów, takich jak na przykład cienie, obrzęki czy zmarszczki, a delikatna skóra pod oczami może źle na niego zareagować. Ponadto takie kremy zwykle nie są badane pod kątem okulistycznym, co odróżnia je od preparatów przeznaczonych do skóry wokół oczu. Laboratoria Lierac, posiadające wieloletnią ekspercką wiedzę na temat tej delikatnej strefy, opracowały dostosowane do niej formuły o rzeczywistej skuteczności i dające widoczne rezultaty.

JAK MOGĘ OPÓŹNIĆ POJAWIANIE SIĘ DROBNYCH ZMARSZCZEK W KĄCIKU OKA?

Chodzi o słynne kurze łapki, nazywane tak ze względu na ich ułożenie - rozchodzą się promieniście na zewnątrz oka. Ich pojawienie się to najczęściej pierwsza oznaka starzenia się skóry, ponieważ okolica oczu to bardzo ruchliwe miejsce, a skóra jest w nim bardzo cienka, wrażliwa i ciągle poddawana działaniu różnych szkodliwych czynników. Abu je zredukować, warto jak najwcześniej, czyli już od 20 roku życia, stosować specjalnie opracowany produkt o wysokim stężeniu składników roślinnych i odbudowujących.