JAK DOSTOSOWAĆ SWÓJ TRYB ŻYCIA DO MENOPAUZY?Czy wiesz, że objawy menopauzy w dużej mierze zależą od Twojego trybu życia? Zmiany hormonalne zachodzące w okresie menopauzy nie pozostają bez konsekwencji i mogą powodować określone dolegliwości, takie jak zwiększenie masy ciała, uderzenia gorąca, huśtawki nastrojów, zaburzenia snu, suchość itp. Ale dolegliwości te można ograniczyć prowadząc zdrowy tryb życia.

Jedz, ruszaj się, ... ale nie tylko!


Wiesz doskonale, na czym polega zdrowy tryb życia: zrównoważona dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Zalecenia te są szczególnie ważne w okresie menopauzy, gdy w organizmie zachodzą głębokie zmiany. Ale oprócz zdrowego trybu życia istnieją jeszcze inne sposoby radzenia sobie z problemami tego trudnego okresu:

  • ograniczenie alkoholu, kawy lub tytoniu używek sprzyjających uderzeniom gorąca.
  • Dostarczanie odpowiedniej ilości witaminy D, gdyż z wiekiem zmniejsza się jej wchłanianie, a jej niedobór powoduje osteoporozę. Uzupełniaj niedobory tej witaminy, na przykład jedząc tłuste ryby.
  • Spożywanie większej ilości wapnia. W tym celu wskazane jest spożywanie produktów mlecznych, sprawdzając jednocześnie ilość zawartego w nich cholesterolu.
  • Regularne uprawianie aktywności fizycznej w celu niedopuszczenia do zwiększenie masy ciała oraz stosowanie produktów kosmetycznych o działaniu wyszczuplającym w celu wychwycenia nadmiaru tłuszczu w okolicach brzucha.
  • Dalsze prowadzenie życia towarzyskiego i rozmawianie o menopauzie z koleżankami w tym samym wieku. Menopauza nie jest już tematem tabu, możesz liczyć na wsparcie ze strony swoich koleżanek i znajomych.
  • Zasięgnij porady lekarza, jeżeli czujesz taką potrzebę, w celu uzyskania porady i właściwych zaleceń.

Suplementy diety: sekret kompletnego wsparcia dla kobiet w okresie menopauzy

Przyjmowanie suplementów diety stało się w ostatnich latach powszechne. Suplementy diety pozwalają rozwiązywać określone problemy „od wewnątrz”. Są szczególnie zalecane w okresie menopauzy. Dziś można już zwalczać skutki zaburzeń hormonalnych za pomocą produktów poprawiających zarówno urodę, jak i ogólne samopoczucie. Dla kobiet w okresie menopauzy szczególnie polecany jest na przykład szafran: został on uznany przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) za skuteczny w łagodzeniu objawów menopauzy i utrzymywaniu stanu rozluźnienia organizmu. Należy również pamiętać, że suplementy diety nie są lekami hormonalnymi; są to środki łagodniejsze i o wiele bezpieczniejsze.

Maksimum LIERAC:


Suplement diety ARKÉSKIN opracowany specjalnie dla kobiet w okresie menopauzy. Zawierają odpowiednią dawkę szafranu w połączeniu z trzema olejami roślinnymi (arganowym, kamelinowym i z wiesiołka) i witaminą D, całość zamknięta w kapsułce wykonanej w 99.9% ze składników naturalnych i bez dodatku hormonów!ARKÉSKIN
PIELĘGNACJA W MENOPAUZIE
NOWA GENERACJA


KOMPENDIUM WIEDZY NA TEMAT MENOPAUZY

Perimenopauza, średni wiek pojawiania się menopauzy, przyczyny fizjologiczne i objawy kliniczne: wyjaśniamy, czym jest menopauza i jak sobie z nią radzić, zachowując pogodę ducha.

CZYTAJ DALEJ

ARKÉSKIN: SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE

Aż 7 testów klinicznych i konsumenckich przeprowadzonych na grupie ponad 300 kobiet w okresie menopauzy, pod kontrolą dermatologiczną i ginekologiczną.

CZYTAJ DALEJ