NIEBIESKIE ŚWIATŁO: WSPÓŁCZESNE ZANIECZYSZCZENIE SZKODLIWE DLA WZROKUNiebieskie światło, które pojawiło się wraz z nastaniem nowoczesnych technologii, jest zagadnieniem, o którym mówi się coraz częściej i coraz głośniej. Emitowane przez ekrany urządzeń, w które nieustannie się wpatrujemy, owo niebieskie promieniowanie rozlało się szeroką falą i wypełniło naszą codzienność. To zanieczyszczenie 2.0 powoduje nie tylko bóle głów i uczucie zmęczenia, ale także stres oksydacyjny przyczyniający się do powstawania nieestetycznych zmian skóry okolic oczu: obrzęków, zmarszczek, cieni i objawów zmęczenia.

Choroba technologiczna XXI wieku


Podobnie jak promieniowanie ultrafioletowe, niebieskie światło jest naturalnie emitowane przez słońce, i podobnie jak to pierwsze, jest szkodliwe dla zdrowia, jeżeli występuje w nadmiarze. A przecież jest wszechobecne w naszym codziennym życiu, gdyż występuje nie tylko w świetle słonecznym, lecz również w świetle emitowanym przez ekrany urządzeń cyfrowych. Źródłami tego promieniowania są smartfony, komputery, odbiorniki telewizyjne. Szacuje się, że 60 % populacji spędza ponad 6 godzin dziennie przed ekranem emitującym niebieskie światło. Prowadząc taki tryb życia, jesteśmy coraz bardziej uzależnieni od ekranów naszych smartfonów i coraz bardziej eksponowani na szkodliwe promieniowanie.


Szkodliwy wpływ na skórę


Szkodliwy wpływ niebieskiego światła na skórę i jej komórki został niedawno potwierdzony. Generując nadmiar wolnych rodników, niebieskie światło wywołuje stres oksydacyjny, który z kolei powoduje liczne zaburzenia: spowolnienie procesu odnowy komórek, zmiany w komórkach tłuszczowych, osłabienie włókien podporowych, wytwarzanie przekaźników powodujących stany zapalne. Wszystko to pogłębia zmiany skóry okolic oczu i sprzyja ich utrwalaniu.


Porada LIERAC

Wyłącz ekran telewizora lub smartfonu co najmniej 1 godzinę przed udaniem się na spoczynek! Jeżeli chcesz zdrowo spać, porzuć szkodliwy zwyczaj surfowania w Internecie lub oglądania ostatniego odcinka ulubionego serialu, gdy jesteś już w łóżku.

Atut LIERAC:


Ochrona przed niebieskim światłem zapewniona przez produkty do pielęgnacji okolic oczu z gamy DIOPTI. Peptydy, ekstrakty z kakao, działają jak tarcza i zmniejszają wytwarzanie wolnych rodników o -83%(1), przyczyniając się tym samym do korygowania zmian w okolicach oczu.
(1)Test in vitro na substancji czynnej
DIOPTI
PIELĘGNACJA OKOLIC OCZU
Z PEPTYDAMI ANTI-BLUE LIGHT


GDY ZDRADZA CIĘ TWOJE SPOJRZENIE

Zmarszczki, obrzęki, cienie, oznaki zmęczenia, wszystkie niedoskonałości, których chcielibyśmy się pozbyć, uwidaczniają się najwyraźniej właśnie w okolicach oczu. Omawiamy je dokładnie w tym artykule.

CZYTAJ DALEJ

DIOPTI: SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA KLINICZNIE

Co najmniej 4 badania kliniczne przeprowadzone na grupie ponad 150 kobiet pod kontrolą okulistyczną.

CZYTAJ DALEJ